Üsküdar Servisi

Üsküdar Kombi Bakım

 

Kombi bakımı

Kombi sistemleri diğer beyaz eşyalarımız gibi bizlere günlük yaşantımızda o kadar büyük kolaylık sağlıyorki yerini hiç bir cihaz tutamaz. Ancak normal makinelerden farklı olarak kombiler yüksek ısı üreten doğalgaz ve benzeri yanıcı gazlar ile çalışan cihazlardır. Hem su hemde yüksek ateş ile çalışan kombiler yıllar geçtikçe normalin üstünde bir yıpranmaya maruz kalırlar.

Elektrik kesilmeleri ve yüksek bir şekilde voltajların aniden geri gelmesi, şebeke sularımızın aşırı kireçli olması, doğal gazın yeterli kalitede olmaması gibi etkenler kombi sistemlerine bazen onarılamayacak, onarılsa bile çok yüksek maliyetlere yol açacak hasarlara sebep olur.

Kış aylarından çıktıktan sonra kombide kış yani yani kalorifer bölümü kapatılarak sadece sıcak su bölümünü kullanıyoruz. Fakat aylarca çalışmayan sirkülasyon pompası ve üç yollu vana sistemleri kireç ve pas tutacağından, havalar soğumaya başladığında  cihazı kış pozisyonuna çevirdiğimizde çalışmayacak cihaz hararete kalkacaktır. Anormal sesler çıkarmaya başlarsa kombinizi hemen kapatıp servis çağırmanızı tavsiye ediyoruz.

Yılda bir  kere kombilerinizin bakımını kesinlikle yaptırmalısınız. Yaptıracağınız kombi bakımı size elektrik, su ve doğal gaz tasarrufu olarak geri döneceğinden hiç şüpheniz olmasın. Bakımda eğer kombinizdeki bazı parçaların yıpranmış ve hatalı çalıştığı tespit edilirse teknisyenlerimiz sizi uyarıp değişmesi gerektiğini söyleyeceklerdir.

Kombi bakımında yapılması gerekenler

-Kombinin içindeki su boşaltılarak kirli su boşaltılır.

-Genleşme tankının havası eğer eksik ise havası doldurularak tamamlanır.

-Yanma odası ve brülör ilaç ile temizlenir.

-Brülör sökülüp tel fırça yardımı ile gözenekler temizlenir.

-Fan motoru ve hava sirkülasyon bölümü temizlenir.

-Gaz valfi dahil tüm parçalar tek tek kontrol edilir.

 

 

Çağrı Merkezi | Servis Çağır