Üsküdar Servisi

Üsküdar Klima Bakım

klima-bakimi

Klima bakımı ve montajı

Klima sistemleri eskiden sadece bizi yaz aylarından koruyan serinletici cihazlardı. Ancak yeni gelişen teknoloji ile birlikte klimalar sadece soğutma değil kışın serin havalarda bizi ısıtmaya da başladı. Ne var ki klimalar diğer cihazlar gibi bir yakıt tüketmese de çok ciddi elektrik sarfiyatına neden olmaktadır.

İç ve dış ünite olarak genelde iki parçadan oluşan klima soğutma sistemlerinin çalışma prensibi içindeki yüksek basınçlı özel gazı yoğuşturması ile ortaya çıkan sıcak veya soğuk hava üretmesidir. Gaz basıncı düşük bir klima buzlanmaya ve yeterli derecede ısıtma, soğutma yapmamaya başlar.

Klimalarınızın dış ünitesinde içinde gazı depolayan ızgara, petek sistemi dış etkenlerin, trafik yoğunluğu ve hava şartları gibi etkisine aşırı maruz kalır. Buda dış ünitenizin toz ve kir yüzünden tıkanmasına doğru çalışmasına engel olur.

İç ünite dediğimiz evinizde bulunan ikinci parça ise içerisinden yine aynı şekilde ızgara,petek sistemi bulunan ve filitre sistemi ile sizi bakterilerden, tozdan koruyan parçalardan oluşur. Bu filitrelerinde en azından senede bir kere ilaçlı bir temizlikten geçirilmesi gerekir.

Klima montajı

Klima bakımının yanında klima gaz dolumu, klima montajı, klima kart tamiri de yapmaktayız. İşlem yaptığımız klimaların ve değişen her yedek parçanın firmamız tarafından bir sene garantisi vardır. Telefonlarımızdan her zaman bizlere ulaşabilir, keşif ve montaj için randevu alabilirsiniz.

Çağrı Merkezi | Servis Çağır